Slevová akce!
25.05.2021 – 30.05.2021, cena: 14.040,- Kč

Zájezd do Litvy, Ruska a Polska 25. 5. - 30. 5. 2021

Štítky: Litva Polsko Rusko

Nově přidáno
Zájezd do Litvy, Ruska a Polska 25. 5. - 30. 5. 2021
 

Do 28. 2. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 320,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 320,- Kč!

Putujte s námi po stopách tří významných světců - sv. Faustyny, sv. Brigity a sv. Vojtěcha a za historickými i přírodními skvosty Litvy, Ruska a Polska. Novinka v naší nabídce.

Cena: 14.040,- Kč

V ceně je zahrnuto: mezinárodní letenka Vídeň - Vilnius, servisní (letištní) poplatky, 4x ubytování se snídaní, 2x oběd, 1x večeře, doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu, průvodce, duchovní doprovod, e-viza do Kaliningradské oblasti - k vybavení potřebujeme vaši digitální portrétní fotografii předepsaných parametrů, scan pasu, na který pocestujete a vyplněný dotazník

V ceně není zahrnuto: ostatní vstupy, sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč, obslužné 15,- EUR (platí se na místě přímo průvodci)

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště Vídeň 220,- Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 320,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě ráno, transfer na letiště Vídeň, odlet do hlavního města Litvy Vilniusu. Po příletu přesun do historického centra. Návštěva katolické katedrály sv. Stanislava a Vladislava s kaplí sv. Casimira. Prohlídka města, gotický kostel sv. Anny, kaple Panny Marie v Ostré Bramě, kde byl posvěcen obraz Božího milosrdenství a dominikánský kostel, kde je originální kresba obrazu Božího milosrdenství. Zde působila sv. Faustyna, kterou papež sv. Jan Pavel II. 30. 4. 2000 prohlásil za svatou. Večeře, ubytování.

2. den: Po snídani panoramatická jízda do Kaliningradské oblasti, která je ruskou exklávou, hraničící s Litvou a Polskem. Ze západu má přístup k Baltskému moři. Území patřilo od 13. století Řádu německých rytířů, pak tvořilo součást Východního Pruska, které bylo po vyhnání německého obyvatelstva v roce 1945 rozděleno mezi Polsko a SSSR. Je administrativní součástí Ruské federace. V této oblasti zemřel mučednickou smrtí 23 dubna 997 pražský biskup sv. Vojtech, známý také pod biřmovacím jménem Adalbert během své misijní cesty ve východním Prusku. Během programu navštívíme místo jeho mučednické smrti a kostel sv. Adalberta. Příjezdd do správního střediska Kaliningrad odpoledne, prohlídka historického centra. Návštěva Muzea světového oceánu, které bylo první svého druhu v Rusku - prohlídka ponorky B-413. Následně návštěva královecké katedrály, která patří k symbolům města a poukazuje na jeho německou minulost. Město založil český král Přemysl Otakar II. na území, které ovládal Řád německých rytířů. Stavba katedrály ve stylu tzv. baltské gotiky byla dokončena v roce 1380, sloužila katolíkům do roku 1525, následně evangelíkům až do roku 1945, kdy po útocích Rudé armády město utrpělo velké škody a němečtí obyvatelé utekli nebo byli odsunuti. Sovětská moc chrám nezlikvidovala pouze díky hrobu filozofa Immanuela Kanta, který se v dnešním Kaliningradu narodil. Chrám má status muzea, konají se v něm také varhanní koncerty. Oběd během programu, večer účast na místní mši v kostele St. Adalbert (sv. Vojtěcha), ubytování.

3. den: Po snídani návštěva přímořského města Svetlogorsk, jednoho z nejvýznamnějších lázeňských měst oblasti. Původně rybářskou osadu založil v roce 1258 pruský kmen Sambů, němečtí kolonisté dali místu nový impuls k rozvoji. Místní mlýn, který zaměstnával velkou část místního obyvatelstva, se stal jedním z největších v Sambii. Od 19. století bylo město oblíbeným lázeňským letoviskem pro německou šlechtu a v roce 1840 ho navštívil i pruský král Fridrich Vilém IV. Je to jedno z mála míst oblasti, kde se zachovala původní architektura, po rozpadu SSSR výrazně vzrostl cestovní ruch a dnes je toto atraktivní město nazýváno "Soči severu". Přesun do chráněného přírodního území Kurská kosa (UNESCO). Je to oblast s výjimečným přírodním významem, 98 km dlouhý a maximálně 4 km široký pás převážně písčitých dun, vysazených stromy. Nachází se zde velmi vzácný ekosystém, jehož součástí jsou četné hejna ryb, volavky, kormoráni a dokonce losi. Je výsledkem dlouhodobého procesu ukládání písku, který přinášely mořské proudy. Díky dunovým převisům je nazývána jako "Baltská Sahara". Je součástí migrační trasy více než 150 druhů ptáků, během migračního období proletí přes Kurskou kosu přibližně 1 milion ptáků, díky čemuž je lokalita nazývána "Ptačí most". Trvale zde hnízdí 102 druhů ptáků, v roce 1901 zde byla založena nejstarší ornitologická stanice. Oběd během programu, v podvečer návrat na hotel, ubytování.

4. den: Brzká snídaně, návštěva významného poutního místa Tankitino - Primorsk, kde mučednickou smrtí zemřel 23. 4. 997 pražský biskup sv. Vojtěch, patron východního Pruska, dnešní oblasti Kaliningrad. Kanonizován byl v roce 999. Kníže Boleslav Chrabrý vykoupil jeho ostatky a dal je přenést do Hnězdna, kde se souhlasem papeže založil biskupství. K úctě sv. Vojtěcha byla na místě jeho mučednické smrti vybudována kaple, později dřevěný kříž. V současnosti zde stojí monumentální kovový kříž. Návrat do Kaliningradu, návštěva muzea jantaru - nádherné exponáty, šperky a jiné filigránské výrobky z baltského jantaru od 4. stol. p. n. l. až po současnost, vystavené v pevnosti z 19. století. Odhaduje se, že až 90 procent světových zásob jantaru se nachází v Kaliningradské oblasti. Jantar z Baltského moře patří mezi nejstarší a nejcennější na světě. Procházka po rozkošné "Rybářské vesnici" - historicko-etnografický komplex, postavený ve stylu předválečné pruské architektury. Odjezd do města Gdaňsk, jednoho z nejkrásnějších a nejstarších měst Polska, kdysi nazývaného "Aurea Porta" - Zlatá brána Polska, ubytování.

5. den: Po snídani prohlídka města Gdaňsk. Je považováno za hlavní město námořní dopravy a obchodu. Společně s městy Gdyně a Sopoty tvoří aglomeraci zvanou Trojměstí. V minulosti byl Gdaňsk hanzovním městem, tedy ve spolku obchodních německých měst a ještě na začátku 20. století tvořilo německé obyvatelstvo 90 %. Prohlídka nejkrásnější části města, kde se zachovala krásná architektura, hanzovní měšťanské domy, architektonicky složité městské brány, radnice. Symbolem města je Neptunova fontána před budovou soudu, ale i 700-letý Żuraw. K nejvýznamnějším sakrálním památkám patří síňový kostel Panny Marie dlouhý 105 m, jeden z největších cihlových kostelů na světě, který má 30 kaplí a gotický kostel sv. Brigity - raritou je jeho jantarový oltář. Právě v tomto kostele byly uloženy ostatky sv. Brigity během převozu z Říma, kde zemřela a byla původně pohřbena, do mateřského kláštera její řehole ve Vadstena. Mše svatá, osobní modlitby, odpoledne odjezd do známého přímořského letoviska Sopoty, které mezinárodně proslavil International Song Festival, po Eurovision druhá největší hudební soutěž v Evropě. Uvidíte zde rarity jako největší dřevěné molo v Evropě, svého času nejluxusnější hotel Grand, jehož přepychové zařízení a úžasná poloha přímo na písčité pláži Baltského moře přilákala i slavných cizinců jako Marlene Dietrich, Gretu Garbo, Fidela Castra, Charlese de Gaule nebo Vladimíra Putina, ale i Karla Gotta a také Helenu Vondráčkovou. Krátká prohlídka, osobní volno na pláži. Odjezd na Slovensko.

6. den: Příjezd na Slovensko ráno.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS