Nový termín
19.10.2020 – 23.10.2020, cena: 8.850,- Kč

Zájezd do Německa a Francie - Altötting, Chenonceau, Tours a Paříž 19. 10. - 23. 10. 2020

Štítky: Francie Německo

Novinka
Zájezd do Německa a Francie - Altötting, Chenonceau, Tours a Paříž 19. 10. - 23. 10. 2020
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 190,- Kč/osoba.

Zveme vás na zajímavý novinkový zájezd do Německa a Francie za výbornou cenu! Během bohatého programu navštívíte Altötting - nejvýznamnější poutní místo Německa, Paříž - kouzelné hlavní město Francie s mnoha známými památkami a hlubokými místy, Tours - působiště sv. Martina s jeho hrobem a romantický vodní zámek Chenonceau.

Cena: 8.850,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Paříž - Vídeň, 3x ubytování se snídaní ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením, doprava klimatizovaným autobusem po trase, odborný průvodce, kně, servisní poplatky

V ceně není zahrnuto: městská taxa platí se na místě, vstupy, sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z letiště Vídeň do Bratislavy 210,- Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku: 210,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, odlet do Paříže. Přesun do centra, návštěva Rue du Bac - klášter sv. Vincence s kaplí Zázračné medaile, ve které je vystaveno neporušené tělo sv. Kateřiny Labouré. Kostel sv. Vincence de Paul s jeho tělesnými ostatky. Fakultativně plavba po Seině s vyhlídkou na hlavní dominanty města: Eiffelova věž, Invalidovna, Bourbonský palác, Muzeum D'Orsay, Justiční palác, katedrála Notre Dame, Radnice, Place de la Concorde, Louvre. Odjezd na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani další program v Paříži, kouzelná čtvrť umělců Montmartre s bílou bazilikou Sacré Coeur, stojící na nejvyšším bodě Paříže. Už s dálky upoutá svou mohutností. Sněhobílou barvu si zachovala díky travertinu, ze kterého je postavena. Vždy když prší, tento kámen reaguje na vodu vylučováním kalcitu, který v tomto případě působí jako bělidlo. Výstavba začala v roce 1875 a byla dokončena v roce 1914. Interiér osvětluje tlumené světlo, pronikající obrovskými vitrážemi. Po poledni odjezd do Tours - návštěva baziliky sv. Martina, působiště a hrob sv. Martina, jehož nazývali také biskupem chudých. Po uprázdnění biskupského stolce lidé požadovali, aby se novým biskupem stal právě Martin. Navzdory zdráhání byl v roce 371 vysvěcen za biskupa. Asi 2 km za městem dal vystavět dřevěný klášter, kde žil v skromnosti a ústraní s asi 80 učedníky. Neváhal však napomenout i císaře Valentiana, měl zásluhu na obrácení mnoha pohanů. Zemřel 8. 11. 397. Jeho tělo pohřbili na hřbitově za městem Tours. Na tomto místě nyní stojí nová bazilika de St-Martin z 19. století, která hlídá jeho ostatky. Z původního chrámu se zachovala pouze severní a západní věž s hodinami. Po mši odjezd na hotel, ubytování.

3. den: Po snídani mše v bazilice  sv. Martina v Tours. Následně přesun k romantickému vodnímu zámku Chenonceau, který se klene přes řeku Cher. Je známý i jako zámek šesti žen, které ho postupně vlastnily. Stojí na místě původního vodního mlýna, který byl později nahrazen zámkem a spojený mostními oblouky s druhým břehem řeky. Prohlídka a následně panoramatická jízda přes území Francie údolím řeky Loiry na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do bavorské národní svatyně v Altötting. Leží v malebném horském prostředí. Již více než 1250 let je duchovním centrem Bavorů a přes 500 let nejvýznamnějším mariánským poutním místem v Německu. Pro více než milion poutníků a návštěvníků ročně je cílem "Černá Matka Boží - Schwarze Müttergottes" v osmiúhelníkové kapli Boží milosti (Gnadenkapelle). Od května do října se zde konají každoročně velké poutě a slavnostní bohoslužby. Náboženský program, odjezd na Slovensko s předpokládaným příjezdem pozdě večer.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis | PoutníKnihy.CZ |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS