Vyprodáno
31.12.2019, cena: 10.710,- Kč

Zájezd do Německa a Francie - Altötting, Štrasburk, Tours, Paříž a zámky na Loiře 23. 4. - 27. 4. 2019

Štítky: Francie Německo

Novinka
Zájezd do Německa a Francie - Altötting, Štrasburk, Tours, Paříž a zámky na Loiře 23. 4. - 27. 4. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 220,- Kč/osoba.

Poslední volná místa!

Představujeme novinku v naší nabídce - zájezd do Německa a Francie, během něhož navštívíte Altötting - nejvýznamnější poutní místo Německa, Štrasburk - město, které je považováno za jedno z hlavních měst Evropské unie, Tours - působiště sv. Martina s jeho hrobem, Paříž - kouzelné hlavní město Francie s mnoha známými památkami a hlubokými místy a také překrásné zámky na Loiře.

Cena: 10.710,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Paříž - Vídeň, 4x ubytování ***/** se snídaní - ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením, doprava klimatizovaným autobusem po trase, odborný průvodce, kněz, servisní poplatky, 3x oběd nebo večeře/FLUNCH

V ceně není zahrnuto: vstupy, příplatek za sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč/os.

Možné příplatky (doporučujeme): pojištění storno poplatku do výše 80 %, cena 270,- Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí 140,- Kč/osoba, transfer z letiště Vídeň do Bratislavy 190,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Bratislavy cca v 11:00 hodin do bavorské národní svatyně v Altöttingu. Leží v malebném horském prostředí. Již více než 1250 let je duchovním centrem Bavorů a přes 500 let nejvýznamnější mariánské poutní místo v Německu. Pro více než milion poutníků a návštěvníků ročně je cílem "Černá Matka Boží - Schwarze Müttergottes" v osmiúhelníkové kapli Boží milosti (Gnadenkapelle). Od května do října se zde konají každoročně velké poutě a slavnostní bohoslužby. Přesun na ubytování v okolí Štrasburgu.

2. den: Po snídani přesun do centra Štrasburku - je považováno za jedno z hlavních měst Evropské unie. Gotická katedrála Panny Marie s unikátní architekturou patří mezi nejvyšší chrámy na světě. Mše sv., přesun údolím řeky Loiry k romantickému vodnímu zámku Chenonceau, který se klene přes řeku Cher. Je známý také jako zámek šesti žen, které ho postupně vlastnily. Zámek stojí na místě původního vodního mlýna, který byl později nahrazen zámkem a spojený mostními oblouky s druhým břehem řeky. Ubytování v Tours.

3. den: Po snídani návštěva baziliky sv. Martina v Tours, působiště a hrob sv. Martina, jehož nazývali také biskupem chudých. Po uprázdnění biskupského stolce si lidé žádali, aby se novým biskupem stal právě Martin. Navzdory zdráhání byl v roce 371 vysvěcen za biskupa. Asi 2 km za městem dal vystavět dřevěný klášter, kde žil v skromnosti a ústraní s asi 80 učedníky. Neváhal však napomenout i císaře Valentiana a měl zásluhu na obrácení mnoha pohanů. Zemřel 8. 11. 397. Jeho tělo pohřbili na hřbitově za městem Tours. Na tomto místě nyní stojí nová bazilika de St-Martin z 19. století, která stráží jeho ostatky. Z původního chrámu se zachovala pouze severní a západní věž s hodinami. Po mši přesun do malebného městečka Amboise ležícího na řece Loiře. Má asi 12 tisíc obyvatel a nacházejí se zde dva zámky. Zámek Amboise je historicky významnou budovou ve Francii vůbec a zámek Clos Lucé s krásným výhledem na údolí řeky Loiry pamatuje časy, kdy zde několik let svého života strávil i geniální Leonardo da Vinci. Přesun do města Blois s návštěvou překrásného renesančního zámku, který je významný i po architektonické stránce tím, že kolem nádvoří jsou postavena čtyři křídla ve čtyřech různých stylech. Přesun na ubytování v okolí Paříže.

4. den: Po snídani přesun do centra Paříže, katedrála Notre Dame, Rue du Bac - klášter sv. Vincence s kaplí Zázračné medaile, ve které je vystaveno neporušené tělo sv. Kateřiny Labouré. Kostel sv. Vincence de Paul s jeho tělesnými ostatky. Po obědě plavba po Seině s vyhlídkou na hlavní dominanty města: Eiffelova věž, Invalidovna, Bourbonský palác, Muzeum D'Orsay, Justiční palác, Notre Dame, Radnice, Place de la Concorde, Louvre. Odjezd na hotel, ubytování.

5. den: Po snídani další program v Paříži, kouzelná čtvrť umělců Montmartre s bílou bazilikou Sacré Coeur. Fakultativně možnost návštěvy paláce Louvre. Muzeum ukrývá skvosty evropského malířství a sochařství; přilehlé Tuilerijské zahrady jsou ukázkou dokonalé francouzské zahradní úpravy. Odpoledne odjezd na letiště, odlet v 16:55. Po příletu do Vídně transfer do Bratislavy

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS