22.06.2018 – 29.06.2018, cena: 27.700,- Kč

Zájezd do Polska, Litvy, Lotyššska, Estonska a Ruska 22. 6. - 29. 6. 2018

Štítky: Estonsko Litva Lotyšsko Polsko Rusko

Zájezd do Polska, Litvy, Lotyššska, Estonska a Ruska 22. 6. - 29. 6. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 100,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 640,- Kč/osoba!

Zveme vás na populární zájezd do Polska, Pobaltských republik a nádherného Petrohradu v Rusku. Co nabízí program zájezdu? Návštěvu polské Čenstochové jednoho z nejvýznamnějších poutních míst Evropy, poznávání hlavních měst a křesťanských míst Litvy, Lotyšska a Estonska, nezapomenutelné bílé noci či Ermitáž, jedno z nejslavnějších muzeí v Petrohradě… a to ještě zdaleka není vše. Přesvědčte se... Zájezd je bez nočních přejezdů.

Cena: 27.700,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka St. Petersburg - Budapešť
 • 7x hotelové ubytování se snídaní
 • 4x večeře po trase
 • 3x oběd v Petrohradě
 • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • Odborný průvodce a místní průvodce v Petrohradě, duchovní doprovod - kněz
 • Vstupy v Petrohradě: Petrodvorec, Ermitáž, katedrála sv. Izáka, katedrála sv. Petra a Pavla
 • Servisní poplatky
 • Víza do Ruska včetně vízové ​​podpory
 • Komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné 30,- EUR (platí se na místě přímo průvodci)
 • Fakultativně, večerní Petrohrad, otevírání mostů 20,- EUR
 • Sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Bratislavy ráno. Transfer do Polska přes Českou republiku do jednoho z největších mariánských poutních míst - Czestochowe. Klášter na Jasné Hoře nechal v 14. století vybudovat kníže Wladislav Opolczyk. Ten později klášteru věnoval i zázračný obraz Matky Boží. Představuje Pannu Marii ve stojící poloze s Ježíškem v náručí. Maria je čelně obrácená k věřícím a na tváři má jizvu, kterou jí podle legendy způsobili husité, když rabovali klášter. Chtěli ukrást i obraz, ale ten tak ztěžkl, že ho nemohli zvednout, proto do něj alespoň zaťali mečem. Odhalují jej pouze v určitém denním čase a při různých náboženských slavnostech. Původ a přesné datum vzniku obrazu není znám. Podle legendy patřil mezi 70 ikon, které namaloval evangelista svatý Lukáš. Návštěva kaple s milostivým obrazem Matky Boží - Královny Polska, prohlídka chrámu, mše sv., osobní modlitby. Pokračování na ubytování v okolí města Lomža.

2. den: Odjezd do hlavního města Litvy Vilnius (UNESCO), prohlídka města. Navštívíme známý gotický kostel sv. Anny, kapli svatého Casimira v katolické katedrále sv. Stanislava a Vladislava, kde se konala protestní shromáždění v roce 1991. Kaple Panny Marie v Ostré Bramě, kde byl vysvěcen obraz Božího Milosrdenství a dominikánský kostel, kde je originální kresba obrazu Božího Milosrdenství. Zde působila sestra Faustyna Kowalská, kterou papež Jan Pavel II. 30. 4. 2000 prohlásil za svatou. Odjezd na ubytování.

3. den: Pokračování do nejvýznamnějšího poutního místa v Pobaltí - Šiluva. Katedrála uchovává vzácnou ikonu Panny Marie Matky Boží. Po tragických událostech v roce 1532, kdy se z důvodu ohrožení Kalvíny musel obraz Boží Matky zakopat, se o 76 let později - v roce 1608 - Boží Matka zjevila v úplně nekatolickém prostředí pasáčkům. Panna Maria se zjevila těmto dětem a plakala kvůli starostem o své děti. Obyvatelstvo reagovalo obrácením se. Po vizi 100-letého slepce se v roce 1532 našel i obraz Boží Matky, který skryl poslední katolický farář Holubka. Brzy následovala první zázračná uzdravení. Proto se Šiluva stala místem útěchy, povzbuzení a orientace pro její lid. Pokračování do Siauliai, kde je Hill of Crosses - Vrch křížů, které symbolizují utrpení Krista i prostých Litevců, byly vzdorem proti sovětskému režimu. Tento vrch navštívil i Svatý otec Jan Pavel II. v roce 1993. Od roku 2001 zde sídlí francouzský klášter. Překročení hranic do Lotyšska. Ubytování v Rize.

4. den: Prohlídka hlavního města Lotyšska Riga (UNESCO), největšího a nejlidnatějšího města Pobaltských států. Bylo založeno v roce 1201 německými křižáky. Reformace zde byla velmi krutá, proto je interiér kostelů velmi chudý. Návštěva katedrály (románská luteránská, monumentální katedrála). Římskokatolická katedrála sv. Jakuba. Prašná věž, zachovalá část opevnění ze 14. stol. Odjezd do Tallinnu (UNESCO) v Estonsku. Návštěva ruských a evangelických katedrál a kostela svatého Ducha. Odjezd na ubytování.

5. den: přesun do Ruska, Petrohrad. Oběd, autobusová prohlídka města. Náměstí a katedrála sv. Izáka. Prohlídka Zaječího ostrova, kde se začaly psát počátky moderního Ruska - Petropavlovská pevnost s mohutnými hradbami a vstupními branami, katedrála sv. Petra a sv. Pavla.

6. den: Okružní jízda Petrohradem. Budova admirality, zapsaná v seznamu UNESCO jako jedno z nejpozoruhodnějších děl architektury, Alexandrův sloup, Něvský prospekt a klášter Alexandra Něvského, Palácové náměstí. Návštěva světoznámých uměleckých památek v Zimním paláci - Ermitáž. Oběd. Návštěva Petrodvorce. V tomto pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století je umístěno přes 170 fontán, mezi nimi nejznámější Velká kaskáda. Ubytování.

7. den: výlet do města Puškin (Cárskoje selo) - Palác Jekatěriny, Jantarová komnata. Oběd. Návrat v odpoledních hodinách do Petrohradu, osobní volno, nákupy.

8. den: Ráno odjezd na letiště a následně odlet do Budapešti. Transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


09.07.2016

Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko

Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko

Lagiewniki, Vilnius, Šiluva, Hora křížů, Riga, Tallinn, Petrohrad, Petrodvorec

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS