Mimořádná cena!
04.04.2024 – 09.04.2024, cena: 5.990 Kč

Zájezd do Severní Makedonie a Albánie za mimořádnou cenu 4. 4. - 9. 4. 2024

Štítky: Albánie Severní Makedonie

Zájezd do Severní Makedonie a Albánie za mimořádnou cenu 4. 4. - 9. 4. 2024
 

Zveme vás na oblíbený zájezd do Makedonie a Albánie - po stopách sv. Matky Terezy, sv. Nauma, sv. Klimenta, sv. Gorazda a sv. Angelára. Během bohatého programu navštívíte významná historická a duchovní místa a uvidíte mj. i nádherné Ohridské jezero. Zájezd nabízíme za naprosto mimořádnou cenu!

Termín: 4. 4. - 9. 4. 2024

Mimořádná cena: 5.990 Kč!

V ceně je zahrnuto: lux bus, 3x ubytování s polopenzí (poutní dům u římskokatolického kostela Ohrid v centru města), duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupy, pobytová taxa - platí se na místě, příplatek za sedadlo v přední části autobusu 380 Kč/osoba

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění, včetně storna zájezdu: krytí do výše 80 % storno poplatku 460 Kč nebo pojištění pandemic, včetně onemocnění na Covid-19 za 610 Kč

Program zájezdu:

1. den: V podvečer odjezd ze Slovenska (z Bratislavy), noční jízda přes Maďarsko a Srbsko do Makedonie.

2. den: Ráno příjezd do hlavního města Makedonie Skopje. Město vyrostlo na křižovatce středověkých obchodních cest z Bělehradu, Dubrovníku, Konstantinopole a Soluně. Území patřilo Byzantské říši a právě zde se v albánské rodině v roce 1910 narodila Matka Tereza. Dominantou města je nejvyšší monumentální kříž na světě - Kříž tisíciletí. Má výšku 66 m a je viditelný ze vzdálenosti 30 km. Návštěva památníku "Dům Matky Terezy", který byl otevřen v roce 2009 a je v něm muzeum, kaple a v blízkosti socha Matky Terezy. Byla pokřtěna v kostele jako Agnes Gonxha Bojaxhiu. Tato nejznámější misionářka na světě vstoupila v roce 1928 do kláštera Loretských sester v Dublinu (Irsko). Řeholní jméno dostala po sv. Terezii z Lisieux. O několik měsíců později ji poslali do Indie, kde pak působila až do své smrti v roce 1997. Přesun do starobylého města Ohrid, které leží na hranicích s Albánií a Řeckem. Večeře, ubytování, odpočinek.

3. den: Po snídani odjezd do Albánie, návštěva města Berat (UNESCO) - "město tisíců oken", kde je téměř dokonale zachováno původní osmanské město, nad kterým se tyčí hrad Kala. Zde zemřel sv. Gorazd, žák soluňských bratří. Podle tradice jsou jeho ostatky uloženy v nádherném katedrálním chrámu v Beratu, spolu s ostatky sv. Angelára. U chrámu se nachází Onufriho galerie s nejunikátnějšími ikonami (např. Panna Maria). Návrat do Ohridu, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani přesun podél pobřeží Ohridského jezera do Sv. Nauma - klášter a hrob sv. Nauma. Návrat do Ohridu, prohlídka města. Jeho historie je úzce spjata se zakladateli slovanské kultury sv. Klimentem a sv. Naumem - následovníky soluňských bratří, Plaošnik - archeologické nálezy z raně křesťanské baziliky ze 4. století, kostely sv. Klimenta a sv. Pantalejmona, návštěva hrobu sv. Klimenta, kostel sv. Teologa. Večeře, ubytování.

5. den: Po snídani pokračování v prohlídce historického centra Ohridu, kostel sv. Cyrila, sv. Metoděje a sv. Benedikta, chrám sv. Sofie, Samuelova pevnost, pěší zóna se sochami sv. Cyrila a sv. Metoděje, osobní volno, případně návštěva muzea. Odpoledne odjezd na Slovensko.

6. den: Ráno příjezd na Slovensko (do Bratislavy).

Program je spojen s každodenní mší. a duchovním slovem.

📌 NEPŘEHLÉDNĚTE: Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

❓ Přečtěte si odpovědi na časté otázky našich klientů.

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
22.09.2014

Makedonie, Albánie a Srbsko

Makedonie, Albánie a Srbsko

Bělehrad, Skopje, Ohrid, Ohridské jezero, Plaošnik, klášter sv. Nauma, Berat, Durrës, Tirana

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS