Novinka
16.04.2024 – 23.04.2024, cena: 24.740 Kč

Zájezd do Turecka a Řecka s návštěvou ostrova Patmos 16. 4. - 23. 4. 2024

Štítky: Řecko Turecko

1. termín
Zájezd do Turecka a Řecka s návštěvou ostrova Patmos 16. 4. - 23. 4. 2024
 

Jako dárek od nás navíc obdržíte slevu 200 Kč/osoba.

Přestavujeme vám mimořádnou novinku v naší nabídce! Biblické a historické Turecko a Řecko s návštěvou úchvatného řeckého ostrova Patmos! Putujete rádi po stopách velkého světce apoštola Pavla? Milujete idylickou přírodu Řecka? Navštěvujete rádi místa spjatá s prvními křesťany a historickými osobnostmi - světci, kteří mají světu co říct ještě dnes? Pokud ano, pak je tento zájezd určen právě vám!

Termín: 16. 4. - 23. 4. 2024

Cena: 24.740 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • letenka Vídeň – Thessaloniki, Nevsehir - Istanbul - Vídeň
 • 7x ubytování se snídaní ve 2-3 lůžkových pokojích, 6x večeře, v Turecku hotely 4**** a 5*****
 • doprava luxusním klimatizovaným autobusem během celého okruhu
 • odborný průvodce - kněz
 • servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • bakšišné 50 EUR/osoba (platí se na místě)
 • výlet na ostrov Patmos 80 EUR + přístavní poplatky dle aktuální ceny (povinný příplatek)
 • vstupy na místě
 • sedadlo v přední části autobusu 380 Kč
 • jednolůžkový pokoj 4.590 Kč - na vyžádání nebo pokud možné klienta doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

 • transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 640 Kč
 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 610 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 820 Kč

Program:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě odpoledne, transfer na letiště do Vídně, odlet do Soluně (Thessalonik). Po příletu transfer na hotel, ubytování.

2. den: Soluň - Thessaloniky, hlavní město egejské oblasti, působiště sv. Pavla, prohlídka města a kostela sv. Cyrila a Metoděje. Odjezd do starobylého města Philipi (Filipy), kde působil sv. Pavel. Pavel navštívil Filipy na druhé misijní cestě v roce. 50/51 a založil tam první křesťanskou obec na evropské půdě. První křesťankou se stala jistá žena jménem Lydie, prodavačka purpuru z města Tyatiry a s ní jiné ženy. Na třetí misijní cestě Pavel navštívil Filipy ještě dvakrát. Křesťané této malé církevní obce pocházeli většinou z pohanství a vyznačovali se zvláštní oddaností Pavlovi a jeho učení. Pokračování v cestě na hotel v oblasti Alexandroupoli, ubytování, večeře.

3. den: Přehlídka Homérovy Tróje – starověkých ruin známých 10 letou válkou mezi trojskými a řeckými vojsky, následuje návštěva Bergama, jednoho z nejstarších a nejimpozantnějších míst Turecka ležícího nedaleko pozůstatků Pergamonu. Prohlídka působivé Akropole v Pergamonu. Odjezd na ubytování v hotelu v Kusadasi, večeře.

4. den: Odjezd lodí na řecký ostrov Patmos. Pro křesťany představuje posvátné poutní místo, kde se psala historie křesťanství. Je spojen se životem svatého Jana, kterého sem Římané poslali do vyhnanství. V malé jeskyni, ve které bydlel, zažil vidění ve kterém se mu zjevil Ježíš Kristus a nadiktoval mu knihu známou jako Kniha zjevení nebo Apokalypsa. Stala se součástí Písma svatého. Lze navštívit klášter sv. Jana Evangelisty a jeskyni Apokalypsy. Klášter se začal stavět v 11. století u jeskyně. Je ohraničen masivními kamennými zdmi, ve kterých jsou místa pro střílny, které chránily hlavní kostel a dalších pět kaplí. V kostele jsou uloženy ikony z byzantského a post-byzantského období, církevní předměty, výšivky z 9. století a další hodnotné předměty. V knihovně kláštera se nacházejí pergamenové dokumenty, patriarchální pečeti, zdobené rukopisy a vzácné staré knihy. V kapli zasvěcené Panně Marii jsou fresky z let 1210-1220. Za bránou kláštera se rozkládá arkádové nádvoří ze 17. století. V jeho východní části se tyčí hlavní kostel. Vlastní jeskyně Zjevení leží mimo kláštera na svahu hory. Poskytuje krásný výhled na moře a členité pobřeží. Krása a půvab tohoto jedinečného ostrova pramení v jednoduchosti přírody. Skalisté hory pokryté jen z části křovinami v členitém pobřeží klesají pod tmavě-modrou mořskou hladinu. Návrat do Kusadasi, večeře, ubytování.

5. den: Odjezd do starobylého města Efezu s návštěvou jednoho ze sedmi divů světa - chrámu bohyně Artemis. Uvidíte zde nejrozsáhlejší a nejzachovalejší antické památky jako Celsovu knihovnu, amfiteátr, Agoru, ale i křesťanské památky jako hrobku Sv. Jana a dům, kde údajně žila a zemřela Panna Maria ze Selcuku, následuje prohlídka antického lázeňského města Hierapolis z dob Římské říše a jedinečného přírodního fenoménu Pamukkale – „bavlníkové vodopády“ s léčivými termálními prameny. Ubytování a večeře.

6. den: Odjezd do Antiochie v Pisidii. Návštěva antického města Antioch Ad Pisidiam, byla zde významná římská kolonie. Místo je známé tím, že zde se sv. Pavel poprvé pokusil obrátit pohany na křesťanskou víru. Pisidská Antiochie znamenala významný zlom ve službě sv. Pavla, protože právě zde vznikla první křesťanská komunita. Zřícenina Pisidian Antioch leží asi kilometr severně od moderního města Yalvaç a 110 kilometrů západně od města Konya. Návštěva významného archeologického areálu a archeologického muzea Yalvaç. Večeře, ubytování.

7. den: Pokračujeme přes město Konya, kde sv. Pavel a sv. Barnabáš hlásali křesťanskou víru poté, co byli vykázáni z Antiochie. Konal se zde v roce 253 n.l. jeden z prvních církevních koncilů. Odjezd do Kappadokie. Návštěva této oblasti patří mezi nejsilnější zážitky, které si z Turecka odvezete. Zde se skrývali první křesťané a ve snaze uniknout pronásledování, vyhloubili do pískovcových skal mnoho svých příbytků a chrámů v pozoruhodné harmonii, která připomíná měsíční krajinu. Zemi fantastické pevnosti a magických komínů budete obdivovat v podzemním městě Kaymakli. Prohlídka této pohádkové oblasti pokračuje návštěvou nejznámějšího regionu Kappadokie - městečka Goreme. Prohlídka přírodního muzea se spoustou krásných chrámů postavených přímo ve skále, které doposud slouží místnímu obyvatelstvu jako obchody nebo pracovní dílny ve vás zanechá neopakovatelné dojmy.

8. den: Odjezd na letiště do Nevsehir, odlet do Istanbulu. Po příletu prohlídka města, nejznámější památky jako náměstí Hipodrom, Yerabatan Saray s podzemními cisternami, které sloužily jako zásobárna vody, Modrá mešita sultána Ahmeda ve starém městě, dále jeden z největších skvostů celého Turecka - Topkapi palác s mnoha poklady Osmanské ří. Chrám Boží Moudrosti - Aya Sofie. Velký bazar, kde si v centru tureckých obchodníků vychutnáte kouzlo obchodování a smlouvání cen. Večer odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Vážení poutníci a klienti,

rádi bychom vás informovali, že online přihláška na našem webu je opět v provozu.

Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
16.11.2013

Turecko

Turecko

Kusadasi, Meryem Ana Evi - dům Panny Marie, Efes, Selcuk, Pamukkale, Hierapolis, Patara, Myra/Demre, Istanbul

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS