31.08.2019 – 08.09.2019, cena: 46.640,- Kč

Zájezd na Island - velký okruh 31. 8. - 8. 9. 2019

Štítky: Island

Zájezd na Island - velký okruh 31. 8. - 8. 9. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 300,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.240,- Kč/osoba.

Navštivte s námi na Island, zemi ohně a ledu s překrásnými vodopády, vysokými horami, tryskajícími gejzíry a termálními jezery. Prozkoumejte tamní úchvatnou přírodu, dávnou historii a křesťanské památky, vydejte se pozorovat velryby, vychutnejte neopakovatelnou severskou atmosféru v typické islandské hospůdce... Zájezd je letecky z Prahy.

Cena: 46.640,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Praha - Keflavik - Praha, transfery během programu, průvodce - kněz, 7x hotelové ubytování se snídaní **/***, vstup do muzea Glaumbaer, vstup do Modré Laguny včetně osušky, masky na obličej a drink. Orientační ceny vstupů, které jsou již v ceně zájezdu: vstup do muzea Glaumbær: 18,- EUR, vstup Modrá Laguna: 65, - EUR, servisní poplatky

V ceně není zahrnuto: transfer ze Slovenska na letiště Praha a zpět 800,- Kč, obslužné 40,- EUR (platí se přímo průvodci), ostatní aktivity nebo muzea, které nejsou v programu, obědy, nápoje, večeře, jednolůžkový pokoj 11.820,- Kč

Možné příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí 220,- Kč (doporučujeme), pojištění storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 670,- Kč (doporučujeme), pozorování velryb z Hauganes: cca 95,- EUR

Program zájezdu:

1. den: (Transfer do Prahy), odlet z Prahy do Keflavíku, po příletu transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Po snídani návštěva historických a geologických zázraků národního parku Thingvellir - místo starého islandského parlamentu. Pokračujete k "zlatému vodopádu" Gullfoss, který se nachází v blízkosti pramene Geysir. Jediným činným gejzírem je Strokkur, jehož aktivita se opakuje každých 5-10 minut a voda tryská do výšky 20 m. Podél jižního pobřeží budete obdivovat vodopády Seljandsfoss a Skógafoss a dále pokračujete do Reynisfjara, ubytování, mše.

3. den: Přesunete se do Eldhraun - nejrozsáhlejší lávové pole, které kdy teklo na povrchu Země. Pokračujete do Kirkjubaejarklaustur, kde byl založen katolický klášter už v 12. stol. Skeidarársandur - písčitá oblast, na Skaftafell - národní park, jedinečná oáza mezi písčitou krajinou a ledovcem. Ledovcová laguna - Jokulsárlón, fakultativně plavba lodí mezi plovoucími ledovci, ubytování.

4. den: Přes majestátní pobřeží a nádherné východní Fjordy s rybářskými vesničkami se dostanete až do Reyðarfjörður. Navštívíte misi slovenských kapucínů s unikátním kostelíkem. Kapucíni se ho rozhodli postavit na Slovensku, následně ho rozebrali a přivezli na Island. Je postaven do tvaru františkánského kříže ze San Damiana, má délku 16 metrů, spotřebovali něj přibližně 1000 kubíků dřeva přímo z pod Poľany. Návštěva komunity slovenských kapucínů, mše. Po mši odjezd k Hengifoss a pokračování do městečka Egilsstadir, ubytování.

5. den: Přes oblast Möðrudalsöræfi přesun do Námaskard - vařící bahenní bazény a vydáte se na prohlídku jezera Mývatn, včetně vulkanické části Krafla - Dimmuborgir a krátery Skútustadir. Návštěva vodopádů Dettifoss a Godafoss, který patří k nejkrásnějším vodopádům na Islandu. Kolem roku 1000 zde Þorgeir Ljósvetningagoði rozhodl o tom, jaké náboženství budou místní obyvatelé uznávat. U cestě kolem vodopádu do něj hodil pohanské rytiny severských bohů a tím stanovil, že se obyvatelé země stávají křesťanským národem. V katedrále v Akureyri je tato událost zobrazena na jednom z oken a na jejím základě dostal vodopád jméno Godafoss (vodopád Bohů). Odjezd do Akureyri, které má jedny z nejkrásnějších a nejzachovalejších dřevěných budov. Přístav, botanická zahrada, veřejný park, dobrá infrastruktura vytvořili z Akureyri třetí největší město Islandu. Ubytování.

6. den: Přesun do malé vesničky Hauganes, kde budete pozorovat velryby (fakultativně). Po cestě k botanické zahradě se nachází jediný katolický kostel v Akureyri, mše. Oblast Skagafjördur, návštěva muzea Glaumbaer, odjezd na ubytování.

7. den: Krásné vodopády Hraunfossar a Barnafoss, Reykholt a pokračujete přes tunel Hvalfjordur do Reykjavíku. Ubytování.

8. den: Ráno v 8:00 hod. slovenská mše sv. v římskokatolické katedrále Krista Krále v Reykjavíku. Dominantou města je evangelický kostel Hallgrímskirkja, který nabízí nádherný výhled na celé město, katolický kostel nacházející se v Reyjkaviku je katedrála Krista Krále (nazývaná také kostel Landakotskirkja), architektonický skvost Harpha - místo konání větších koncertů a hudebních či kulturních událostí a konferencí - budova celá ze skelných kostek, které v noci svítí různými barvami. Radnice na břehu jezera Tjörnin. Koupání v Modré laguně - geotermální lázně s mléčně modravou vodou a léčivým křemičitým bahnem. Večer transfer na letiště do Keflavíku, noční let.

9. den: Přílet do Prahy (a následný transfer do Bratislavy).

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!


Vážení klienti,

z důvodu zahraniční cesty a dovolené bude do 7. 7. 2019 provoz naší agentury omezen. Vaše dotazy a přihlášky vyřídíme v nejbližším možném termínu.

Děkujeme za pochopení a přejeme báječné letní dny.

CA PoutníZájezdy.CZ

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

22.09.2014

Island

Island

Země ohně a ledu - Island

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS